◖ ინიციატივა: შეფუთვების ტექნოლოგია და წრიული ეკონომიკა ◗
მსოფლიო შეფუთვების ორგანიზაციას (WPO), ევროკავშირისა და გაეროს ერთობლივ პროგრამას „ევროკავშირის ინოვაციური პროექტი კერძო სექტორის კონკურენტუნარიანობისთვის საქართველოში" და PMAG შემფუთველთა კლასტერს აქვს პატივი მოიწვიოს შესაფუთი მასალების მწარმოებელი კომპანიები შესაძლებლობების განვითარების თემატურ ინიციატივაში მონაწილეობისთვის!
ინიციატივა: შეფუთვების ტექნოლოგია და წრიული ეკონომიკა (მსოფლიო შეფუთვების ორგანიზაციის WPO ტრენინგი)
ტრენინგი იმართება
შეფუთვების მსოფლიო ორგანიზაციის (WPO) მიერ, რომლის სრულუფლებიანი წევრის სტატუსი აქვს PMAG შემფუთველთა კლასტერს 2020 წლიდან და ერთადერთი ქართული ორგანიზაციაა WPO-ში. ამ ეტაპზე WPO აერთიანებს 45 ქვეყნის 65 წევრს. ინიციატივა ითვალისწინებს 4-დღიან ტრენინგ პროგრამას, რომელიც მსმენელებს საშუალებას მისცემს, მიიღონ საბაზისო ცოდნა, როგორც, ზოგადად, შეფუთვების ტექნოლოგიების, ასევე სექტორში მიმდინარე სიახლეებისა და გამოწვევების შესახებ და სწრაფად მოახდინონ მიღებული ცოდნის ტრანსფორმაცია მათ ყოველდღიურ საქმიანობაში.
ინიციატივა გამიზნულია შესაფუთი მასალების მწარმოებელი კომპანიების აღმასრულებელი მენეჯერებისთვის.
კურსი ჩატარდება 5-8 ოქტომბერს ონლაინ პლატფორმა ზუმის საშუალებით.
ტრენინგზე რეგისტრაციისთვის გადადით ლინკზე:
რეგისტრაცია
კურსის თემატიკა:
5 ოქტომბერი, სამშაბათი
დრო: 10:00-13:00 (3 საათი)
• მსოფლიოს შემფუთველთა ორგანიზაციის შესახებ
• შესაფუთი მასალები - ქაღალდი და მუყაო
• შესაფუთი მასალები - გოფრა
• შესაფუთი მასალები - პლასტიკი, პლასტმასი
6 ოქტომბერი, ოთხშაბათი
• შესაფუთი მასალები - ლითონი
• შესაფუთი მასალები - შუშა
• შეფუთვების მარკეტინგი, ბრენდის შექმნა და პროდუქტის სასიცოცხლო ციკლი
7 ოქტომბერი, ხუთშაბათი
• შეფუთვის ზოგადი პრინციპები
• ცირკულარული ეკონომიკა და მდგრადობა
• სურსათის უვნებლობა
• ხარისხის მენეჯმენტი და „Lean Six Sigma”
8 ოქტომბერი, პარასკევი
• თანამედროვე შეფუთვები
• დამცავი შეფუთვა
• გლობალური შეფუთვის ტენდენციები და სტატისტიკა
• შეფუთვების მომავალი
ინფორმაცია მოწვეული ტრენერების შესახებ:
კურსს გაუძღვებიან პროფესორი პიერ პიენარი და პროფესორი კიშან სინგჰი.
პროფესორი პიერ პიენარი გახლავთ WPO პრეზიდენტი. მისი კარიერა შეფუთვების მიმართულებით 1984 წელს დაიწყო ერთ-ერთი მსოფლიოში ცნობილი ფარმაცევტული კომპანიით.
პიერს აქვს მაგისტრის ხარისხი შეფუთვების ინჟინერიასა და ტექნოლოგიებში Brunel-ის უნვერსიტეტიდან. იგი, ასევე მაგისტრის ხარისხის მფლობელია Hertfordshire-ის უნივერსიტეტიდან. პიერ პიენარი გახლავთ სერტიფიცირებული შეფუთვების პროფესიონალი (CPP). ამჟამად პიერი მსოფლიოს მასშტაბით რამდენიმე უნივერსიტეტში კითხულობს ლექციებს შეფუთვების მიმართულებით. პიერს აქვს შეფუთვების სხვადასხვა დარგში მუშაობის 35 წლიანი გამოცდილება. ამჟამად, კი მართავს საკუთრ ბიზნესს, რომელიც ეწევა შეფუთვების მიმართულებით საკონსულტაციო საქმიანობას.
პიერ პიენარი, ასევე არის ავსტრალიის შეფუთვების ინსტიტუტის საგანმანათლებლო პროგრამის ხელმძღვანელი. ფაქტობრივად, არ არსებობს შეფუთვების მიმართულება, რომელშიც მას არ უმუშავია ამ 35 წლის განმავლობაში და აქტიურად ეწევა კონსულტაციას ყველა მიმართულებით.
როგორც მსოფლიო შემფუთველთა ორგანიზაციის პრეზიდენტი, მუდმივად ცდილობს იზრუნოს შეფუთვების მომავალზე, განსაკუთრებით კი მდგრად შეფუთვებსა და ცირკულარულ ეკონომიკაზე.
პროფესორი კიშან სინგჰი პროფესიით ქიმიისა და ბიოქიმიის სპეციალისტია. თუმცა, მაგისტრის ხარისხი აქვს ბიზნესის მენეჯმენტის მიმართულებით და ფლობს Lean Six Sigma-ს შავ ქამარს.
კიშანი იკავებს მმართველი დირექტორის პოზიციას შპს Global Integrated Business Solutions (Pty)-ში, მენეჯმენტის სასწავლო და საკონსულტაციო კომპანიაში, რომელიც სპეციალიზირებულია ბიზნეს სისტემების ოპტიმიზაციაში ISO სისტემების ეფექტური გამოყენების გზით.
გარდა ამისა, მას აქვს 32 წლიანი გამოცდილება ტრენინგის/კონსულტაციის, ხარისხის მართვის, მიწოდების ჯაჭვის მენეჯმენტის, ბიზნეს რისკების მართვის მიმართულებით და შეფუთვის ტექნოლოგიების სფეროში. სულ ახლახანს, კიშანმა მოიპოვა ამერიკის შეერთებული შტატების შეფუთვის პროფესიონალთა ინსტიტუტის სერტიფიცირებული შეფუთვის პროფესიონალის (CPP) კვალიფიკაცია. ასევე, სინგჰი არის შეფუთვის მსოფლიო ორგანიზაციის (WPO) აღმასრულებელი საბჭოს წევრი, რომელსაც შეაქვს წვლილი შეფუთვასთან დაკავშირებულ სტრატეგიულ გლობალურ გადაწყვეტილებებში, არსებული ტენდენციების მიხედვით.

The training is provided by the World Packaging Organization (WPO), the only Georgian full member of which is PMAG packaging cluster since 2020. Currently the WPO unites 65 members from 45 countries.
The initiative provides a 4-day training program that will allow trainees to gain basic knowledge of packaging technology in general, circular economy, environmental sustainability and current news and issues in the sector, as well as quickly transform this knowledge into their daily activities.
The course will take place on October 5-8 via the Zoom online meeting platform. To register for the training, go to the registration link:
Registration
The following topics will be covered during the course:
5th of October (10:00-13:00):
6th of October (10:00-13:00):
7th of October ი (10:00-13:00):
8th of October (10:00-13:00):
Information about trainers:
The course will be led by Professor Pierre Pienaar and Professor Kishan Singh.
Professor Pierre Pienaar is currently the President of the World Packaging Organization. His interest in packaging and career started in 1984 after having studied pharmacy and joining a large pharmaceutical company.
Pierre went on to do a Master of Science Degree (Packaging Engineering/ Technology) from Brunel University. He also has a Master of Manufacturing and Production Degree from University of Hertfordshire. He is a registered Certified Packaging Professional (CPP). Pierre lectures in the science of packaging to numerous universities across the globe. Pierre has over 35 years’ experience in the field of pharmaceutical, confectionery, food and beverage packaging and runs his own packaging consulting business.
He is responsible for the education program of the Australian Institute of Packaging (AIP) and his greatest asset is that he has worked for over 3 decades with all forms of packaging materials including glass, board, metals and plastic as well as consulting to companies on best practice in the supply chain.
As the President of the World Packaging Organization he is passionate about the future of global packaging particularly regarding sustainability and striving for a Circular Economy.
Professor Kishan Singh is a specialist in chemistry and biochemistry, by profession. However, he has a master’s degree in business management and holds the black belt of Lean Six Sigma.
With 32 years of training and consulting experience in the fields of Business Systems Design and Development, Quality Management Systems, Supply Chain Management, Business Risk Management and Packaging Technology, Kishan is now the Managing Director of Global Integrated Business Solutions (Pty), certified Management Training and Consulting firm that specializes in Business Systems Optimization through the effective application of ISO systems.
Very recently, Kishan achieved the Certified Packaging Professional (CPP) qualification. He also sits on the Executive Board of the World Packaging Organization (WPO), contributing to strategic global decisions on packaging related trends. Kishan remains the key Packaging Training support structure for WPO into the future.