PMAG-მა და საქართველოს ნარჩენების მართვის ასოციაციამ თანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმეს
PMAG კლასტერსა და საქართველოს ნარჩენების მართვის ასოციაციას (WMAG) შორის თანამშრომლობისა და პარტნიორობის მემორანდუმს მოეწერა ხელი. მემორანდუმი მიზნად ისახავს ერთობილი ძალისხმევითა და თანამშრომლობით საქართველოში შესაფუთი მასალების ნარჩენების მართვის ხელშეწყობას, ასევე, ბიზნეს სექტორის და მოსახლეობის ცნობიერების ამაღლებას ნარჩენების მართვასთან დაკავშირებით.
მხარეთა თანამშრომლობის ძირითადი მიმართულებები მოიცავს სხვადასვხა აქტუალურ თემებზე ერთობლივი სამუშაო შეხვედრების, სემინარების, კონფერენციების ორგანიზებას; საერთო ინტერესების სფეროში შემავალი საკითხების კვლევას და სასწავლო-საგანმანათლებლო პროექტების განხორციელებას;
PMAG და WMAG ამ ეტაპზე უკვე აქტიურად არიან ჩართულები ისეთ ერთობლივ პროექტებში როგორიცაა იდეათონი, თუმცა, მემორანდუმის გაფორმების შემდეგ ორ მხარეს შორის თანამშრომლობა კიდევ უფრო გაღრმავდება.

A memorandum of cooperation and partnership was signed between PMAG Cluster and the Georgian Waste Management Association (GWMA). The memorandum aims to promote packaging waste management in Georgia through joint efforts and cooperation, as well as to raise the awareness of the public and the business sector regarding the waste management.
The main areas of cooperation of the parties include the organization of joint workshops, seminars, conferences on various topical issues; As well as research of issues of common interest and implementation of educational projects;
PMAG and GWMA are already actively involved in joint projects such as Ideaton, however, the cooperation between the two sides will be further enhanced after the signing of the memorandum.